Acil Kartvizit İstanbul
KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

Kartvizitlerde QR Kod Kullanımı

Kartvizitlerde QR Kod Kullanımı

QR Kod nedir?
QR kod (Quick Response Code - Hızlı Yanıt Kodu). 2D (iki boyutlu) bir barkod çeşididir. QR kod içeriği herhangi bir kısa metin, e-posta adresi, web sitesi linki (URL) ya da herhangi bir bilgi olabilir. QR kod okuyucu bir yazılım vasıtasıyla bir cep telefonu rahatlıkla QR kod okuyabilir ve ilgili metnin sayfasını cep telefonun tarayıcısında hızlı bir şekilde açabilir.
Kartvizitlerde QR Kod
QR kod bir çok alanda kullanılabileceği gibi basılı metaryallerde de Örnek: insert, bilboard..) kullanılabildiğini sıkça görmüşsünüzdür. Örneğin; kartvizitteki QR kod kullanımı kartvizitlerinizi daha şık ve kurumsal bir hale getirecektir. Tüm kartvizit çeşitlerine QR kod uygulanabilmektedir.

Örnek; Yatay tasarımlı QR kodlu kartvizit tasarım şablonları
Yatay Tasarımlı Acil Kartvizit Şablon Kodu: QR1 Yatay Tasarımlı Acil Kartvizit Şablon Kodu: QR2 Yatay Tasarımlı Acil Kartvizit Şablon Kodu: QR3

Kartvizitinizde QR kod kullanmak istiyorsanız sipariş esnasında QR kod istediğinizi ve QR kod metninizi belirtmeniz yeterli. QR kod kullanımı tarafımızca oluşturulup ek ücret talep edilmemektedir.


Alttaki linklerden QR Kod uygulamarını cep telefonlarınıza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz:

Android işletim sistemi için: https://play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.qr&hl=tr

iphone işletim sistemi için: https://itunes.apple.com/tr/app/bir-qr-barkod-okuyucu-generate/id543486089?l=tr&mt=8

 Kartvizitlerde QR Kod Kullanımı başlıklı yazımızı link vererek / kaynak göstererek kullanabilirsiniz.